Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

https://goo.gl/PHCO3I tüm detaylar burada. Günümüz de istediğimiz her şeyi almak artık imkansız değil, Bankaların bizlere sunduğu cazip imkanlar bizleri öylesine cezbetmede ki karşı koyamıyoruz.Kredi kartı ya da kredi kullanarak yaşam standartlarımı en üst seviyelere taşıyabiliyoruz.

Tabii ki iyi şartlar da yaşamak herkesin hakkıdır, fakat bazen ölçüyü kaçırabiliyoruz. Sonra da toparlamak pek mümkün olmuyor. Aslında yapılan hatalardan biri de borcu borç ile kapatmaya çalışmaktır, ama bazen başka çaremiz kalmaz. Çoğu insan da birden fazla kredi kartı bulunmakta ve bunları aktif olarak kullanmaktalar, üstüne üstlük bir de kredi borcu derken bir çok yere yere borç ödemeye başlamaktayız ve haliyle giderimiz gelirimizin bir hayli üstüne çıkıyor. Bir çok yere parça parça ödeme yapmaya çalışmak hem cebimizi hem psikolojimizi oldukça yıpratır.

Peki borç kapatma kredisi veren bankalar yok mu ? Tabii ki var hatta pek çok banka kendi standart ve şartlarda farklı faiz oranları ve vade farkları ile borç kapatma kredisi vermekte. Finans bank, Vakıf bank, Teb bankası, Türkiye İş bankası, Şeker bank, Garanti bankası, Ak bank, Deniz bank, gibi bankalar borç kapatma kredisi vermektedir. Tercih ettiğiniz banka ile tekrar bir sözleşme yapmanız gerekli olur, bir nevi kredi çekiyorsunuz zaten sadece parayı elden almazsınız banka direkt olarak diğer bankalarda ki borçlarınızı eft, havale sistemi ile öder. Anlaşmayı sağlayıp Borç kapatma krediniz onaylandıktan ve ödemeler yapıldıktan sonra, önceden borçlu olduğunuz bankayı arayıp bilgi vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Böylece tek bir yere borç ödemeye başlarsınız ki bu da kafanızın rahat etmesi demektir. Önceden borcunuzun olduğu bankaları ikna etmenize falan gerek yok çünkü onlar için önemli olan sizin onlara olan borcunuzu ödemenizdir vr asla bu borçların ödenmemesini göze almazlar yani işlerine bile gelir. Tabi bu arada  Borç kapatma kredisi çekeceğiniz bankayı biraz ikna etmeniz gerekebilir.

Bankalar Borç kapatma kredisi vermek için bazı şartlar sunabilir. Bu şartlara bir kaç örnek vermek gerekirse; 

-Kapatılacak borçların, İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya kredi kartı borcu olması gerekmektedir.

-Kapatılacak kredinin tamamının kapatılması gerekir, borç tutarından daha az miktar yatırılamaz.

(Kredi kartlarında durum değişebilir, toplam tutardan az yatırılabilir, bu bankanız ile anlaşmanıza bağlıdır.)

Bankanızla görüşüp bu şartları daha net öğrenebilirsiniz, daha önce de belirttiğimiz gibi her bankanın şartları farlılık gösterir.Borç kapatma kredisi veren bankaların isteyeceği evraklar genel olarak aynıdır

-Nüfus cüzdan fotokopisi

-Düzenli gelir belgesi

-Son üç ay’a ait ikametgah ya da su, Doğal gaz, Elektrik, Telefon faturası 

Banka gerekli görürse ek evraklar isteyebilir.

Bankalara borçları kapatmak için yapılan Eft ler ücretsizdir ve yapıldığı günden bir gün sonra diğer bankanın sistemlerine düşer. Ayrıca Konut kredisi, Kmh, Finansbanktaki borçlar transfer edilmez, yani borç kapatma kredisi ile bunları ödeyemezsiniz.

Tabii ki bütün bunlarla uğraşmamak için ayağımızı yorganımıza göre uzatalım ki başımız ağrımasın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir