Emekli Maaşı ile PTT Kredi Başvurusu

Günümüzde artık emekliler için pek çok kolaylık sağlanıyor. Bunlardan biri ve en önemlisi de emekli maaşı ile Ptt kredi başvurusu olup, eğer acil paraya ihtiyacınız varsa PTT’den kredi başvurusu yapabilirsiniz.  Nüfus cüzdanınızla birlikte herhangi bir PTT şubesine giderek size verilen formu doldurduktan sonra formunuz sisteme girilir ve kredi başvurunuz işleme konmuş olur. Bankadan yaptığınız başvuru için olumlu sonuç gelirse  başvurunuzun sonucu size bildirilir ve şubeye giderek paranızı çekebilirsiniz.

PTT KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Emekli maaşı ile Ptt kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en az 500 TL, en fazla 40 Bin TL kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredinizin vadesi yasalara uygun olarak en fazla 36 ay olabilmektedir. Bunların dışında emeklinin yaşının en fazla 83 olması gerekmekte olup,ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bir emeklinin 80 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Şartlara uyan emekliler sözleşmeyi imzaladıktan sonra paralarını nakit olarak çekebilirler. Üstelik PTT’den kredi alan emekliye hayat sigortası da yapılmaktadır.

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi puanınızı öğrenmeniz ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir. Hızlı ve kolayca öğrenin>> kredi notu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir